SERWIS
GALERIA PRAC
USŁUGI
SIECI  GAZOWE
INSTAL. WOD - KAN
INSTALACJE CO
KOTŁOWNIE
OCZYSZ. ŚCIEKÓW
KLIMATYZACJE
INST. WENTYLACJI
PRODUKTY
POMPY CIEPŁA
KOTŁY
OGRZ. PODŁOGOWE
GRZEJNIKI
KLIMATYZACJA
KOLEKTORY SŁON.
OCZYSZ. ŚCIEKW
INST. STELAŻOWE
WENTYLACJE
ZASOBNIKI WODY
SYSTEMY INSTAL.
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GALERIA PRAC

Instalacje wentylacji mechaniczne z rekuperatorem CIEPLIK

Instalacje mechaniczne firmy DOSPEL

Doskonały wybór stanowi system wentylacji mechanicznej z rekuperacją CIEPLIK, który zapewnia wspołpracę z kominkiem w twoim domu, dlatego:

  • dogrzejesz swój dom
  • obniżysz koszty ogrzewania
  • podniesiesz komfort cieplny
  • masz kontrolę nad temperatura w domu
Zadaniem systemu jest efektywne rozprowadzenie ciepłego powietrza z komory kominka. Wentylator wymusza obieg powietrza zasysając je z komory nad kominkiem, gdzie powietrze jest ogrzane. Powietrze przechodzi przez filtr kominkowy, następnie przewodami typu termofleks transportowane jest do każdego pomieszczenia. Zakończenia przewodów umiejscawia się w suficie i zamyka anemostatami, które umożliwiają regulację przepływu powietrza. Podstawowym elementem Systemu Cieplik jest wentylator kominkowy KOM. Specjalnie zaprojektowana budowa i doskonały system zabezpieczeń umożliwia jego ciągłą pracę w wysokiej temperaturze.
Wentylator Kom III BY PASS wyposażony jest w dodatkowe obejście, które zabezpiecza silnik przed przegrzaniem w przypadku braku zasilania. Wentylator kominkowy KOM III BY-PASS to wysoka wydajność i niezawodność rozprowadzania ciepła w atrakcyjnej cenie. Dzięki swoim walorom wciąż zyskuje wielu użytkowników w Polsce i za granicą. Filtr powietrza KOM/F zapewnia dłuższą pracę turbiny bez konieczności jej czyszczenia. Stanowi jednorazowy zakup, gdyż jest wielokrotnego użytku. Należy go czyścić co najmniej raz w ciągu sezonu grzewczego.Elektroniczny regulator obrotów ERO 300 Służy do regulacji pracy wentylatora kominkowego. ERO 300 wyposażony jest w sygnalizacje dźwiękową ostrzegającą o przekroczeniu bezpiecznej temperatury. Dodatkowo działa jako regulator obrotów wentylatora.
system wentylacji powrót >>>
system wentylacji COMFORT >>>
gruntowy wymiennik ciepła >>>
Wentylator kominkowy KOM2. Zasada działania wentylatora KOM III BY-PASS.
system wentylacji TWIX >>>
powiększ