SERWIS
GALERIA PRAC
USŁUGI
SIECI  GAZOWE
INSTAL. WOD - KAN
INSTALACJE CO
KOTŁOWNIE
OCZYSZ. ŚCIEKÓW
KLIMATYZACJE
INST. WENTYLACJI
PRODUKTY
POMPY CIEPŁA
KOTŁY
OGRZ. PODŁOGOWE
GRZEJNIKI
KLIMATYZACJA
KOLEKTORY SŁON.
OCZYSZ. ŚCIEKÓW
INST. STELAŻOWE
WENTYLACJE
ZASOBNIKI WODY
SYSTEMY INSTAL.
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GALERIA PRAC

Instalacje mechaniczne z rekuperatorem

Podstawowym zadaniem wentylacji jest doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczeń i usunięcie z nich powietrza zanieczyszczonego. Dobrze działająca wentylacja jest niezbędna nie tylko dla zapewnienia zdrowia ludziom, ale i ze względu na utrzymanie budynków w należytym stanie technicznym.
W budynkach jesteśmy stale narażeni na kurz, pyłki roślin, zanieczyszczenia chemiczne, zarodniki grzybów i pleśni, w konsekwencji czego użytkownicy źle wentylowanych budynków mogą narzekać na bóle głowy, pieczenie oczu, kłopoty z koncentracją i ogólne zmęczenie. Coraz częściej też dochodzi do zachorowań na astmę i infekcje dróg oddechowych. Dodatkowo w niewentylowanych pomieszczeniach zwiększa się wilgotność powietrza. Prowadzi to do wykraplania się pary wodnej i jej osadzania w najzimniejszych miejscach.
Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego systemu wentylacji mamy do dyspozycji wentylację grawitacyjną lub wentylację mechaniczną.

Rekuperacja to rozwiązanie, polegające na odzyskiwaniu ciepła za pomocą wymiennika ciepła czyli rekuperatora. Wymienniki ciepła są stosowane w centralach wentylacyjnych, będących głównym elementem mechanicznego systemu wentylacyjnego nawiewno – wywiewnego.

Zadaniem rekuperatorów jest odzyskiwanie energii poprzez ogrzewanie chłodnego powietrza czerpanego z zewnątrz ciepłem z powietrza usuwanego z pomieszczenia. Dzięki tym urządzeniom powietrze doprowadzane do domu nie jest zbyt intensywnie wychłodzone, a tym samym potrzeba zdecydowanie mniej energii na podtrzymanie optymalnej temperatury. Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja rekuperatorów, która sprawia, że strumienie powietrza przepływają w oddzielnych, sąsiadujących komorach – powietrze zużyte, usuwane z pomieszczenia nie miesza się w ten sposób ze świeżym, zasysanym do budynku.

Pakiety sytemowe wentylacji :
  • System wentylacji mechanicznej z rekuperacją Comfort
  • Systemy ogrzewania kominkowego Cieplik
  • Systemy zintegrowane Twix
  • Gruntowy wymiennik ciepła - GWC max (nowość)

system wentylacji COMFORT >>>
system wentylacji CIEPLIK >>>
gruntowy wymiennik ciepła >>>
system wentylacji TWIX >>>