SERWIS
GALERIA PRAC
USŁUGI
SIECI  GAZOWE
INSTAL. WOD - KAN
INSTALACJE CO
KOTŁOWNIE
OCZYSZ. ŚCIEKÓW
KLIMATYZACJE
INST. WENTYLACJI
PRODUKTY
POMPY CIEPŁA
KOTŁY
OGRZ. PODŁOGOWE
GRZEJNIKI
KLIMATYZACJA
KOLEKTORY SŁON.
OCZYSZ. ŚCIEKW
INST. STELAŻOWE
WENTYLACJE
ZASOBNIKI WODY
SYSTEMY INSTAL.
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GALERIA PRAC

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w obecnej chwili dzięki zastosowaniu określonych materiałów oraz techniki montażu i układania posiada charakterystyczne zalety: Przede wszystkim ciepło oddawane jest równomiernie w całym pomieszczeniu a nie tylko w miejscu zainstalowania grzejnika. Niska temperatura czynnika przepływającego przez przewody ogrzewania podłogowego z kolei pozwala na podłączenie tego obwodu na przykład do pompy ciepła i dzięki temu na poczynienie poważnych oszczędności.

W ofercie sprzedaży posiadamy min rury do ogrzewania podłogowego firmy ROTH: X-PERT S5: (wkładką aluminiową o nazwie AluLaserplus)
Swoją wyjątkowość X-PERT S5 + zawdzięcza metodzie wytwarzania, polegającej na jedno-czesnym wytłaczaniu wszystkich warstw rury (metoda koekstruzji). Ten sposób produkcji sprawia, iż w polietylenie zachodzi proces zagęszczania struktury molekularnej, przez co następuje polepszenie jakości otrzymanego tworzywa. Rura Roth X-PERT S5 + znajduje zastosowanie zarówno w montażu ogrzewania podłogo-wego, jak i instalacji grzejnikowych. Składa się z rury bazowej z PERT otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT. Pomiędzy poszczególnymi płaszczyznami występuje spoiwo dodatkowo wzmacniające konstrukcję rury.
Dzięki swojej budowie rura Roth X-PERT S5 + odznacza się szeregiem zalet:

  • jest odporna i stabilna podczas transportu i na budowie ze względu na ochronę warstwy EVOH przed uszkodzeniami (warstwa znajduje się w środku rury);
  • jest wyjątkowo wytrzymała na działanie szkodliwych czynników np. środków chemicznych;
  • posiada niezwykłą plastyczność i odporność na deformację nawet przy punktowym obciążeniu;
  • jest bardzo trwała i pozbawiona ryzyka tworzenia się pęknięć naprężeniowych na jej powierzchni;
  • dopuszcza maksymalną temperaturę pracy 90°C i maksymalne ciśnienie 6 bar.

Kształtki i zlączki stosujemy tworzywowe PPSU - polifenylenosulfonu oraz Mosiądz CuZn36Pb2As oraz czerwony mosiądz Rg5, to materiały odporne na korozję i odcynkowanie.

Obecne standardy budowlane stawiają przed systemami ogrzewania wysokie wymagania (architektura, aranżacja przestrzeni), pozwalają jednocześnie na stosowanie niskotemperaturowych grzejników i źródeł ciepła. Niewątpliwym atutem ogrzewania podłogowego jest to, że charakteryzuje się niską temperaturą zasilania. Wszelkie straty ciepła związane z jego emitowaniem są zminimalizowane, co daje ogromne oszczędności energii. Dzięki łagodnemu ciepłu uzyskanemu w wyniku zastosowania ogrzewania podłogowego, powstaje optymalna dla użytkownika temperatura w pomieszczeniu. Brak zawirowań powietrznych, przeciągów i nadmiernego gromadzenia się ciepła pod sufitem, sprzyja uczuciu zadowolenia z osiągniętego komfortu i oszczędności energii - w porównaniu z innymi systemami grzewczymi.
Obowiązuje zasada, że im większa powierzchnia emitująca ciepło, tym skuteczniej, bez przesuszania powietrza, w sposób bardziej ekonomiczny można ogrzać pomieszczenie. Oddawanie ciepła przez całą powierzchnię podłogi sprawia wrażenie, że temperatura powietrza wewnątrz pomieszczenia jest wyższa. Dzięki temu, możemy obniżyc tę temperaturę o 1-2 °C, oszczędzając w ten sposób 6-12 % energii. Obok korzyści energetycznych, ekonomicznych, architektonicznych (duża swoboda aranżacji wnętrz ze względu na brak grzejników) oraz zalet związanych z tworzeniem odpowiedniej atmosfery ciepła i przytulności, ogrzewanie podłogowe jest również korzystne z punktu widzenia higieny. Decydując się na ogrzewanie podłogowe, jesteśmy przygotowani na zastosowanie niskotemperaturowych źródeł ciepła (kolektory słoneczne, pompy ciepła), które obecnie stają się coraz bardziej powszechne.

Technika montażu elementów grzewczych ma ważne znaczenie. Firma Sanitar stosuje opatentowana technikę sucha i tradycyjną układania rur. System oparty jest na 5-warstwowej rurze X-PERT S5 +, składającej się z rury bazowej z PERT, otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT. Alternatywą dla rury Roth X-PERT S5 + jest rura z polietylenu sieciowanego PEXc z warstwą antydyfuzyjną EVOH. Ponadto zwracamy uwagę na efektywne umiejscowienie elementów grzewczych (ściany, narożniki itp), oraz kontrolerów temperatury.

Termostaty pokojowe i zegarowe w połączeniu z siłownikami zaworów rozdzielacza zapewniają wysoki komfort automatycznej regulacji temperatury pomieszczeń. Rejestrują one temperaturę otoczenia przy zastosowaniu wewnętrznego czujnika temperatury. Termostat pokojowy RSF 20.T posiada funkcję nocnego obniżania o stałą temperaturę 2 oC. Cyfrowy termostat zegarowy umożliwia z kolei programowanie czasów grzania i temperatury pomieszczeń przez siedem dni w tygodniu. Może być łączony z termostatami pokojowymi.